Pinksterlezing: Kloosterverlangen

Pinksterlezing: Kloosterverlangen

Pinksterlezing in Klooster Wittem door Charles van Leeuwen: Kloosterverlangen - Nieuwe bewegingen in een oud kloosterlandschap. 

In de afgelopen decennia zijn veel kloosters in West-Europa gesloten. De klooster-gemeenschappen die er gevestigd waren, hebben op verschillende manieren de weg afgelegd naar wat men eufemistisch ‘voltooiing’ noemt. 

Oude kloostergebouwen vinden soms een nieuwe bestemming als hotel, museum, erfgoedcentrum of appartementencomplex; soms worden ze afgebroken. Het is triest te zien hoe een prachtig kloosterlandschap langzaam uit beeld verdwijnt. 

Maar is er voldoende oog voor nieuwe ontwikkelingen, voor wat in deze decennia ook weer is opgebloeid in kloosterland? Deze lezing biedt een verkenning van nieuwe vormen van kloosterleven en nieuwe kloosteridealen. 

Charles van Leeuwen was lang verbonden aan de Universiteit Maastricht en is sinds begin 2026 directeur van Klooster-Pelgrimsoord Wittem.

Data


  • 23-05-2026

Verstuur een e-mail


Verstuur een mail naar Pinksterlezing: Kloosterverlangen. Je bericht wordt na een klik op “Verstuur” direct verstuurd. In onze privacy verklaring staat hoe Visit Zuid-Limburg met jouw persoonsgegevens omgaat.
Niet alle waardes zijn juist ingevuld. Pas de gegevens aan en probeer het nogmaals.